Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Zájezd do Vídně

Zájezd do Vídně

Zájezd do Vídně se konal ve dnech 13. a 14. října 2011. Zúčastnili se ho žáci různých ročníků, zejména ti, kteří se zabývají studiem němčiny. Sraz byl v pět hodin u Kocianky, když jsme se tu shromáždili všichni, ještě jsme chvíli čekali na autobus, který měl (i když minimální) zpoždění, a pak už se mohlo vyrazit.

Nejdříve jsme v Brně nabrali paní průvodkyni Evu, a po pár hodinách jízdy již byli na místě, totiž ve Vídni, kousek od Schönbrunnu, což bývalo letní sídlo Habsburků. Každý si tuto pamětihodnost mohl projít sám svým tempem, někteří z nás dále navštívili přilehlé zahrady. Po pár hodinách jsme zase nasedli do autobusu a navštívili sídlo OSN. Tady se studenti rozdělili na dvě skupinky, jedna absolvovala prohlídku v angličtině, druhá v češtině. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí, viděli kámen z Měsíce a shlédli video o této organizaci. Hned poté nás autobus odvezl k domu, který navrhl architekt Hundertwasser. Tady jsme měli rozchod asi hodinu, a hned poté jsme se dostali k ubytovně, která se nám moc líbila, byla nová a čistá.

Druhý den, hned po snídani, jsme se zase rozdělili na dvě skupinky, jedna se šla podívat na zimní sídlo Habsburků, totiž Hofsburg, a ta druhá se vydala do Albertiny, galerie, kde se právě vystavoval Monet a Picasso. Po přestávce na oběd byla prohlídka chrámu sv. Štěpána, někteří se šplhali do věže, jiní si již užívali právě vyhlášeného rozchodu a prohlíželi si spoustu obchodů, o které v centru Vídně opravdu není nouze. Kolem páté hodiny studenti navštěvují kavárnu. Zájemci poté ještě šli do Císařské hrobky.

Kolem šesté hodiny večerní jsme se autobusem vydali zpět do Ústí nad Orlicí. Výlet se povedl, nikdo neprovedl nic, co by se dalo považovat za průšvih, učitelé byli milí, průvodkyně vzdělaná, řidiči opatrní. Doufám, že bude ještě více takovýchto výletů.

Mahulena Kopecká

25.10.2011, 11:11