Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Přebor družstev škol v šachu

Přebor družstev škol v šachu

Přebor družstev škol v šachu – okresní kolo kat. 6.-9. tř. ZŠ, Lanškroun, 22.11.2011

Soutěž, které se účastníme již tradičně – a opakovaně jsme zde vyhráli okresní i krajské kolo. Letos jsme vytvořili nové družstvo složené z primánů a sekundánů (kvartán Honza Václavek onemocněl), ostatní nás většinou o hlavu převyšovali. Obhajovali jsme loňské čtvrté místo a to se taky povedlo při navlas stejném pořadí vítězů jako vloni.

Lanškrounská družstva byla bezkonkurenční, naše ZŠ Komenského má svůj silný ročník v devítce a pro příští rok z boje odpadne, žamberecká i vysokomýtská družstva jsme jasně porazili.

Reprezentovali:

Václav Grundman (1.B) Málokdo se při svém debutu podívá hned na první šachovnici! Vašek tam svou silou už patří a hrál dobře. Na nejsilnější hráče krajské špičky nestačil, ale slabší porážel spolehlivě. Štěstí mu přálo s Gregarem (Vysoké Mýto), kde otáčel pozici bez celé věže! 4/7, pochvala!

Vít Holásek (2.B) Herní úrovní dopředu patří, chybuje dokonce méně než Vašek, ale vybral si dvě slabší chvilky proti hráčům, které porazit rozhodně měl! 2/7, podprůměrný výsledek.

Lukáš Paukert (2.B) Na rozdíl od Vítka navázal na minulý úspěšný turnaj (v sobotu v Pardubicích) a až na problémy s časem (hraje příliš zodpovědně) spolehlivě uhrál, co měl. 4/7, dobré.

Jan Kleisl (1.B) Další primán v sestavě. Na začátku turnaje tahal jen dámou, vypadalo to zcela začátečnicky, při partii s Tranem (ZŠ Komenského UO) měl dvě dámy proti věži a dvěma jezdcům, vypadalo to děsivě, diváci šíleli (nakonec remis). Potom ale začal hrát slušněji a bodoval! 4,5/7 je procentuálně nejlepší výsledek družstva, velmi pěkný start!

Družstvo pro příští dva roky zůstává, třeba ještě posílí o budoucí primány, čekají nás zase „tučnější“ léta!

Podrobné výsledky zde.

Pavel Holásek

23.11.2011, 18:26