Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Studenti / GYMPLÁK OPĚT ZABODOVAL!

GYMPLÁK OPĚT ZABODOVAL!

Poté co si v loňském školním roce dovezl z chrudimské Bambiriády 1. místo za školní časopis roku 2011, úspěšně postoupil do celorepublikového kola, kterého jsme se aktivně zúčastnili na začátku letošního prosince v Brně.

Porotci již 5. ročníku této soutěže hodnotili nad 200 školních časopisů a na samotné vyhlášení se přijelo podívat téměř 400 studentů.

Celý den byl pojat v duchu článků, novinařiny a psaní. Organizace Asociace středoškolských klubů ČR (ASK ČR), která tuto soutěž pro začínající žurnalisty pořádá společně s Národním informačním centrem pro mládež, zajistila všem zúčastněným také několik workshopů. K dispozici nám byli například skuteční novináři, kteří s námi mluvili o praxi, která po studiích žurnalistiky přichází. Měli jsme tak možnost dozvědět se něco o skutečné a reálné novinařině a zejména o životním stylu novinářů v terénu.

V průběhu dne byla zpřístupněna také výstava našich prací. Byla to příležitost pro všechny načerpat inspiraci od ostatních, prodiskutovat některé články nebo se porovnat s „konkurencí“.

V našem případě sklidila největší úspěch rubrika FOTO příběh, za kterou jsme si od pořadatelů odvezli ocenění a titul – nejlepší fotostory roku 2011!!!

Veronika Suchomelová

15.12.2011, 14:00, 1 obrázek


obrázek 333