Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Zahraničí / Francouzští studenti opět v Ústí

Francouzští studenti opět v Ústí

Ve čtvrtek 3. května 2012 jsme na našem gymnáziu uvítali skupinu francouzských studentů a učitelů z města Bitche. V lednu nám o sobě dali vědět dopisy, podle nichž jsme si svého kamaráda vybírali a teď k nám přijeli na první část výměnného pobytu.

Společně s našimi učiteli navštívili během svých výletů hrad Bouzov, Hradec Králové nebo město Litomyšl. O víkendu a navečer jsme je měli na starosti my a naše rodiny. Mohli tedy ochutnat některá typicky česká jídla, navštívit s námi různé kouty a atrakce našeho regionu nebo pozorovat odlišnosti mezi českou a francouzskou společností a jejími zvyky.

V pondělí večer nás čekal společný bowling a večeře v pizzerii, kde jsme se sešli snad všichni i se svými korespondenty. V úterý jsme vyrazili do našeho hlavního města, kde jsme po rozchodu navštívili některé pražské památky a obchody, společně se vyfotili před sochou svatého Václava a kolem páté hodiny se museli rozloučit.

Děkujeme všem profesorům, kteří se na výměně podíleli – zejména paní profesorce Křížové, která všechno organizovala. Těch šest dní uteklo s nabitým programem rychle jak nám, tak Francouzům, procvičili jsme francouzštinu i angličtinu a teď už nezbýva, než se těšit na podzim, až se s nimi zase setkáme – tentokrát ve Francii.

Zdeněk Jirásek, 6.B

6.6.2012, 13:52