Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Sportovně turistické zážitky
Sportovně turistické zážitky
Sportovně turistický kurz většině lidí začíná už 19. června, protože se potřebujeme důkladně sbalit. Nakonec stejně víc než půlka věcí zůstává doma.
Hned první den (středa 20. června 2012) jsme sice vytaženi na „procházku do hor“, nám to ale příliš nevadí. Ze začátku jsme nabiti energií, hrajeme slovní hry. Příjemně nás překvapuje volno až do večeře, které využijeme každý po svém, většina pinkáním s volejbalovým míčem. Na konci dne se zabýváme soutěžemi a přednáškami.
Další den na sobě začínáme cítit včerejší výlet, nicméně šlapeme až do kláštera v Hedeči. Hry nás už začínají zmáhat, dochází písmenka. Na chatě nám pak paní profesorky (D. Holubářová, L. Pešková, D.Motlová) radily, jak na správnou figuru a jak se vyhnout šikaně. Večer jsme si ukázali pár protahovacích cviků, při kterých nás pokousali komáři (hodně nepříjemný zážitek) a pak jsme se koukali na čtvrtfinále ve fotbale mezi Českem a Portugalskem. Občas jsme i my holky pochopily, že jen čekáme, až dostaneme gól.
Poslední den jsme si chystali orienťák, což bylo dost namáhavé, protože jsme často měli velmi zapeklitě schované kontroly. Domů jsme jeli unavení, vyčerpaní, ale rádi bychom ještě pár dní zůstali.
Lenka Ráčková, 4.B
26.6.2012, 13:33, 1 obrázek