Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Zahraničí / Australané v Ústí nad Orlicí

Australané v Ústí nad Orlicí

Studenti z Austrálie, z Ringwood Secondary College v Melbourne, budou hosty našeho gymnázia ve dnech 2.4.- 6.4.2004. Tato škola, čítající 1270 studentů, má bohatou hudební, pěveckou a divadelní činnost. Od roku 1975 každý rok kromě mnoha koncertů a pěveckých vystoupení nastudují i jedno divadelní představení nebo muzikál. Pro své světové turné letos připravili hudební show This is Australia – Toto je Austrálie. Jedná se o průřez australskou historií předvedenou hudbou, tancem, průvodním slovem vypravěče v češtině a videoprodukcí.

Jejich „World Tour“ potrvá celý měsíc. Začíná 12. března 2004 letem na Nový Zéland, pokračuje cestou do Kanady, na dvě místa v Anglii, dále do naší partnerské školy v Bitche ve Francii, k nám do Ústí nad Orlicí a posledním místem bude Thajsko.

Přijede 40 studentů (10 chlapců + 30 dívek) a 5 učitelů. Naši studenti všech 40 Australanů ubytují ve svých rodinách a postarají se o jejich příjemný pobyt v našem městě. Prostřednictvím e-mailů se už předem kontaktovali a na dálku seznámili. Nadšení je oboustranné, Australané se velmi těší a nám se nestává se každý den, že bychom mohli přivítat někoho od protinožců, ze země, o které se studenti ve škole učí. Osobní kontakt bude jistě velkým zážitkem a přínosem.

Program bude následující: Sobotu 3.4. prožijí v rodinách. V neděli 4.4. se chceme pochlubit půvaby naší vlasti a připravujeme jednodenní výlet do Orlických hor za krásami našeho regionu. V pondělí 5.4. přivítáme Australany ve škole i na radnici a tento den bude věnován třem představením pro školy i veřejnost. Poslední den pobytu 6.4.2004 prožijí naši přátelé prohlídkou Prahy.

Zveme Vás na večerní představení show „This is Australia“ do Roškotova divadla, v pondělí 5.4.2004 v 19:00. Určitě nebudete litovat!

Maria Kuběnková

15.3.2004, 10:13