Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Studenti / Třídní show kvartánů

Třídní show kvartánů

Nápad uspořádat tento netradiční večer vznikl v souvislosti s tím, že řada studentů kvarty ústeckého gymnázia letos končila I. cyklus hudebních oborů na místní ZUŠ a čekalo je absolventské představení. Bylo domluveno, že tento absolventský recitál studenti se svými kamarády oživí krátkým divadelním představením, kde by se náležitě všichni „vyřádili“. Záměr se setkal s kladným ohlasem ze strany učitelů ZUŠ a tak už nic nebránilo tomu převést nápad v realitu.

Večer se konal v sále Základní umělecké školy ve čtvrtek 21.5.2009. Režie, scénáře a nácviku se ujali Jarmila Janáková, Michal Blažek a Martina Kodytková, ale s nápady přicházeli i ostatní. Při přípravě večera si všichni uvědomili, že od příštího školního roku jim bude přidělena nová třídní profesorka, a tak se dohodlo, že součástí show bude i poděkování a rozlučka se současnou třídní Lenkou Peškovou.

Na představení byli pozváni rodiče, známí, kamarádi, spolužáci i profesoři. A kdo přišel, nelitoval. Nejprve se divákům představili absolventi ZUŠ v jednotlivých hudebních číslech, mnohdy nápaditě a spolu se svými učiteli z hudebního oboru, který navštěvovali. V druhé polovině večera přišla na řadu divadelní hříčka s názvem Elixír, vypovídající o důsledcích dlouhodobého spolužití manželů a jejich dětí. Zvolené téma všechny přítomné překvapilo a o to víc ocenili, jakým způsobem bylo zpracováno. Řada dospělých si při té příležitosti jistě uvědomila, o čem dnešní mládež přemýšlí a co všechno vnímá ve svém okolí a rodinách. A pak to přišlo! Třídní profesorka Lenka Pešková byla pozvána na jeviště, před ní se odehrála děkovačka všech zúčastněných a pak jí předal zástupce třídy kytičku jako poděkování za její pomoc a společné chvíle strávené po první čtyři roky na gymplu. K dojetí všech přítomných nebylo daleko.

Celý večer byl nejen ze strany nás, rodičů, ale i přítomných profesorů hodnocen jako úžasný a skvělý nápad a všichni ocenili ty, kteří se na večeru podíleli. Vyslovené poděkování ještě na jevišti od samotné třídní profesorky mluvilo za vše.

Já jen dodávám – díky za fajn večer a prima nápad!

Účinkovali: Karolína Vašková j.h., Daniel Kittlitz, Radim Javůrek s Evou Felgrovou a Lindou Gregarovou j.h., Jarmila Janáková, Karolína Rejmanová, Václav Kličk a Zdeněk Černý j.h., Dáša Hrůzová, Dita Cihlářová a Strings j.h.

Osoby a obsazení v hříčce Elixír: matka – Dáša Hrůzová, otec – Kryštof Adámek, děti – Jarmila Janáková, Michal Blažek a Martina Kodytková, učitelka – Dita Cihlářová, studenti – Kamila Čáslavková, Tereza Sloupenská, Tereza Hamanová, Marie Vodičková, Karolína Rejmanová, prodavačka – Markéta Novotná, kamarádky – Jana Absolonová, Kateřina Vrbická, babky – Michal Blažek a Martina Kodytková, zvukař – Jan Petržílek, světla – Václav Klička, uvaděčky – Kamila Čáslavková, Tereza Sloupenská.

Petra Kodytková

21.5.2009, 20:43, 4 obrázky


obrázek 148 obrázek 147 obrázek 146 obrázek 145