Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Adaptační kurz 1.A

Adaptační kurz 1.A

Od 9. 9. do 11. 9. 2013 probíhal adaptační kurz 1.A v Říčkách v Orlických horách. Jeho cílem je seznámit a poznat se, protože ve školních lavicích se sešli studenti z různých základních škol.

Průběh popisují sami studenti, konkrétně studentky Kristýna Kropáčková, Veronika Motlová a Dominika Hoffmannová takto:

Trochu nesmělí a zamlklí jsme v pondělí vyrazili do Rokytnice v Orlických horách. Při čekání na vlak jsme si čas krátili seznamovacími aktivitami a zkoumáním, kde se zrovna nacházíme. (pozn. přestupovali jsme třikrát) Při cestě na chatu Karosa nám počasí nepřálo a zmokli jsme, ale nenechali jsme se odradit. Odpoledne jsme začali trénovat orientaci v přírodě pomocí buzoly. Druhý den jsme po snídani vyrazili na tůru po Orlických horách, během cesty jsme soutěžili ve skupinkách. Někteří odvážlivci hledali „kešky“. Odpoledne jsme využili svých znalostí k orientačnímu běhu a naučili se relaxovat. Večer jsme zjistili vítěze soutěží a vyřešili divadlo na téma „Malý princ“. Ve středu jsme se přichystali k návratu, přes Haničku šli k autobusu a odjeli domů. Na adaptačním kurzu jsme prolomili ledy a perfektně se seznámili, stali se z nás přátelé. Teď už se na školní dny netěšíme jen kvůli novým znalostem, ale i na své nové kamarády, se kterými budeme mít ještě spousty zážitků.

A já dodávám, 2. září přede mnou sedělo 31 studentů, mnozí se sklopenými hlavami. 11. září jsem znala nejen jejich jména, ale odhalila jsem i některá zákoutí jejich povah a také temperamentu. Někomu odjel baťoh do Hradce, někdo při přípravě orientačního závodu jako Superman viděl skrz budovy, někdo bojoval se statečným úsměvem se zdravotními problémy. Mnozí uměli vyjmenovat mnoho svých špatných vlastností, ale pochválit se se ukázalo jako velký problém. Někteří mohli mluvit od rána do večera, bohužel pro své okolí i od večera do rána, jiní svými slovy šetřili. Už tuším, kdo bude mít hlavní slovo i kdo bude tiše sekundovat. I když samozřejmě věci se mění. A myslím, že i studenti trochu poznali, kdo jsou Lenka Pražáková, Dana Holubářová a Petr Falta. Vždyť kdy uvidíte svoji třídní v teplákách…

Lenka Pražáková

18.9.2013, 10:59, 7 obrázků


obrázek 849 obrázek 848 obrázek 847 obrázek 846
obrázek 845 obrázek 844 obrázek 843