Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Studenti / Gymplák bodoval i v roce 2013

Gymplák bodoval i v roce 2013

Být redaktorem školního časopisu nepřináší jen možnost přispívat, tvořit a informovat, ale jak se tři studentky z Gymnázia v Ústí nad Orlicí přesvědčily, vlastní práce může tvůrcům zajistit i účast v celostátní soutěži. Již od roku 2007 se v Brně pořádá soutěž Školní časopis, letos tedy slaví už sedm let od vzniku.

Cílem projektu je podpořit tvorbu školních magazínů po celé republice. Z jednotlivých krajských kol postupují vítězové do kola celostátního. Časopis ústeckých gymnazistů Gymplák se již poněkolikáté za sebou dostal mezi nejlepší z nejlepších, a část redakce tak mohla všední školní den vyměnit za výlet do Brna.

Po krátkém zahájení následovala první část programu – workshopy zaměřené na žurnalistiku. Studenti se mohli rozhodnout mezi tématy jako recenze, příběhy, tvorba ve Wordpressu a dalšími. Největší odezvy se ovšem dočkal blok se zaměřením na indickou kuchyni, který kromě vaření sliboval i ochutnávky. Odpolední náplní pak bylo samotné vyhlášení, při kterém se ocenění předávala v pestré škále kategorií. Hodnotila se tak třeba grafika, obsah časopisu nebo webové stránky.

I Gymplák se dočkal úspěchu v podobě ocenění poroty. Utvrdili jsme se tak, že naše práce není zbytečná a dokáží ji ocenit i profesionálové. A máme díky tomu motivaci do dalšího soutěžního ročníku.

Markéta Popelářová (6.B)

9.12.2013, 22:52, 4 obrázky


obrázek 1012 obrázek 1011 obrázek 1010 obrázek 1009