Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Prváci v rámci projektu Kras a pseudokras na Broumovsku

Prváci v rámci projektu Kras a pseudokras na Broumovsku

V úterý 22.4. 2014 jsme se společně se třídou 4.B vydali na poznávací cestu za pseudokrasem. Vyjížděli jsme všichni správně naladěni a vybaveni do přírody. Po hodině a půl cesty jsme zastavili na parkovišti na okraji Broumovských stěn, odkud se 1.A vydala na cestu a celá kvarta zůstala v autobuse a jela o kus dál na Ostaš. Vydali jsme se po žluté turistické značce v čele s panem profesorem Skořepou a v zádech s paní profesorkou Pražákovou. Cestou do mírného kopce jsme znovu stmelovali náš třídní kolektiv povídáním si mezi sebou. Došli jsme až k rozcestníku a altánku, kde jsme si dali svačinu. Ve chvilce přešlo krásné počasí a začalo „lejt jako z konve“.

Po snězení svačin a ústupu deště jsme se vydali dále. Konečně jsme došli ke skalním útvarům, jejichž jména někdy zněla opravdu legračně, ale odpovídala tvarům. (Představíte si například, jak vypadá varan z pískovce?) Procházeli jsme Broumovské stěny a znovu začalo poprchávat. Mírná přeháňka neustávala a sílila, ale my jsme stále pokračovali v prohlížení skal a přírody okolo nás. I přes špatné počasí jsme se podívali na vyhlídku, kde naštěstí nikdo nespadnul.

Pomalu jsme se brodili kalužemi a procházeli mezi kapkami deště. Všichni už byli promočení na kost a oblečení by se dalo ždímat. Nemusím psát, jak se každý těšil, až se posadí do teplého autobusu a bude chvíli v suchu. Domů jsme odjížděli se vzpomínkami na krásnou broumovskou přírodu, zmoklé profesory a s pocitem, že jestli ještě začne pršet, tak budeme vraždit.

Petra Wollmannová a Nikola Vyhnálková, 1. A

11.5.2014, 12:11, 3 obrázky


obrázek 1211 obrázek 1210 obrázek 1209