Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Septima v Praze

Septima v Praze

Je dobrým zvykem nejen na naší škole, že se studenti v rámci výuky seznámí s naším hlavním městem. Oušťáci ho na rozdíl od těch, kteří žijí ve vzdálenějších koutech republiky, dobře znají již z dřívějška. Školní exkurze by jim však měla umožnit podívat se na Prahu a její minulost i současnost trochu jinýma očima.

Třída 7. B byla, slovy samotných studentů, s návštěvou Prahy spokojena. Program byl sice náročný, umožnil jim však navštívit místa, která by sami nejspíš opomněli. Navštívili také instituce, kam by se sami dostávali jen obtížně.

Měli jsme proto možnost vidět několik synagog s expozicemi Židovského muzea v Praze (mimochodem s vynikajícím průvodcem, jehož rodiče za války prošli Terezínem), Národní památník hrdinů heydrichiády v chrámu sv. Cyrila a Metoděje, Národní divadlo (a to zevnitř i ze střechy), Poslaneckou sněmovnu parlamentu ČR či Českou televizi.

A ještě zbyla sem tam chvíle na nasátí atmosféry pražských náměstí a ulic, kde si kluci stihli i zazpívat.

Užili jsme si to i my kantoři, za což patří dík vzorně ukázněným a pozorným studentům! Všichni musíme poděkovat také paní profesorce Doležalové, která nám návštěvu všech těch zajímavých míst domluvila. Tak zase někdy v Praze! Mimochodem – poznáte některé své spolužáky v kostýmech studia České televize?

Hynek Skořepa

15.5.2014, 9:59, 5 obrázků


obrázek 1216 obrázek 1215 obrázek 1214 obrázek 1213
obrázek 1212