Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Okresní přebor škol v aerobiku

Okresní přebor škol v aerobiku

Slunečného rána 13.12.2007 se tělocvična našeho gymnázia zaplnila mladými lidmi ze základních i středních škol bývalého ústeckého okresu. Chystali se změřit síly v moderním a zábavném sportu, jakým cvičení při rytmické hudbě je.

Ve stařičké tělocvičně se sešlo mládí ve dvou věkových kategoriích. Žákyně II. stupně základních škol spolu se studenty a studentkami škol středních. Nejprve probíhala předkola a po nich finále jednotlivých kategorií za vítané podpory diváků tvořících živé mantinely kolem tělocvičny. Náladu všem zvedla odvaha „aerobičáků“ z vyšších ročníků našeho gymnázia, se kterou se pustili do boje s něžným pohlavím. Odhalená bříška svých atletických postav sice nepředvedli, nicméně kdo čekal vyjimečný showmanship a nasazení vlastního těla i mozku (jednalo se totiž o značně komplikované sestavy, prováděné všemi směry), nemohl být zklamán. A co víc, velice svižná hudba hnala všechny soutěžící k maximálním výkonům až tak, že líce jednotlivých závodnic a závodníků povážlivě rudla. Možná si i tajně přáli, aby poněkud přísná, ale pobavená porota, sestávající ze zkušených tělocvikářů nejrůznějších škol a vybírající ty nejlepší slečny a borce, už konečně odešla na kafíčko. Přežili všichni.

I závěrečné loučení se soutěží, kdy nejlepší z každé kategorie dostávali krásné dárečky, mělo veselou notu. Dokonce došlo i na dlouho očekávané polibky od profesorů a mexickou vlnu pro vítězky. To byla ta nejlepší tečka za dalším vydařeným ročníkem soutěže v aerobiku.

A některá (důležitá) fakta:

 • počet startujících: 103
 • počet zúčastněných škol: 13
 • počet rozhodčích: 5
 • přibližný počet diváků: 100
 • lektorka: Zdena Urbanová

Výsledky

I. kategorie (ZŠ a nižší stupně gymnázií)

 1. Klára Vacková – ZŠ Dolní Dobrouč
 2. Markéta Venclová – Gy Žamberk
 3. Helena Dolečková – ZŠ Komenského Letohrad
 4. Lucie Ďuranová – ZŠ U Dvora Letohrad
 5. Klára Zezulová – ZŠ Jiráskova Lanškroun
 6. Natálie Duchačová – ZŠ Komenského Letohrad

II. kategorie (střední školy)

 1. Nikola Šulcová – Gy ÚO
 2. Milena Moravcová – Gy ÚO
 3. Zuzana Benešová – Gy Žamberk
 4. Tereza Stránská – Gy ÚO
 5. Jana Šrubařová – Gy Žamberk
 6. Gabriela Krchová – SUPŠ ÚO

Dana Holubářová

13.12.2007, 20:14