Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Lyžařský kurz 1.A

Lyžařský kurz 1.A

Naše třída se 6.-12.1.2008 zúčas­tnila lyžařského kurzu na Dolní Moravě.

Přijeli jsme dopoledne a hned po obědě jsme se vydali na svah. Rozdělili jsme se do tří skupin, dvě družstva lyžařů vedli pan profesor Falta a paní profesorka Pešková, protože i my jdeme s dobou, vytvořili jsme osmičlenné družstvo snowboardistů pod vedením pana profesora Plocka.

Na slunném a krásně upraveném svahu se nám skvěle lyžovalo i v pondělí. V úterý jsme se v mlhavém počasí vydali sice na méně upravený, ale zato strmější svah na Větrném vrchu. Večer jsme měli přednášku o mazání lyží,abychom si je na druhý den dobře namazali. Ve středu, třetí den výcviku, jsme se vydali na běžky. Pan profesor Falta nasadil ostré tempo ve stopě podél řeky Moravy. Všichni jsme ale trasu zvládli a za odměnu jsme se stavili „U Marcelky“ na vychlazenou kofču. Čtvrtek byl opět ve znamení sjezdování na Větrném vrchu. Večer jsme strávili shlédnutím videokazety Škola carvingu.

Pátek se nesl v závodním duchu. Dopoledne byl slalom, který mezi lyžaři suveréně vyhrál Petr Hanuš a mezi dívkami Lenka Jasanská. A jestli se ptáte kdo byl nejrychlejší na snowboardu, tak tady máte odpověď: dívčí vítězkou se stala Monika Andrlová, která pouze o 0,4s porazila Anežku Souškovou a mezi kluky Lukáš Kropáček, který porazil favorizovaného Víťu Veselého, který upadl v 1. kole. Odpoledne jsme absolvovali závody na běžkách, mezi kluky vyhrál opět Petr Hanuš a mezi dívkami Lucka Meixnerová. Protože páni profesoři mají rádi překvapení, jeli jsme ještě štafety.

V sobotu ráno jsme se sbalili, následovalo poslední společné foto a cesta domů, i když se nám vůbec, ale vůbec nechtělo.

Martina Diblíková

12.1.2008, 19:45, 3 obrázky


obrázek 86 obrázek 85 obrázek 84