Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Sport / Naše gymnázium na celostátním finále škol v orientačním běhu

Naše gymnázium na celostátním finále škol v orientačním běhu

Dvojice děvčat (Doubravka Jansová a Martina Vaňousová) a tři mladí muži (Daniel Štancl, Lukáš Paukert a Johan Skalický). To byla naše sestava na republikovém finále škol v doprovodu Dany Holubářové.

Po vítězném tažení na krajském kole v Pardubicích se naše gymnázium v kategorii středních škol kvalifikovalo do celostátního finále, jež se konalo 10. června 2015 v Ostravě. V Pardubicích v mladších kategoriích zazářila i naše studentka Lucka Brožková na třetím místě.

Trať v Ostravě na celostátním přeboru byla namotána v Komenského sadech, jednalo se o typický „běžák“ ve velmi kvalitní konkurenci s řadou špičkových orienťáků. Na start jsme se postavili v relativně okleštěné sestavě (Eliška Kulhavá – vítězka z krajského přeboru měla před přijímačkami, posila z krajského klání Matyáš Skalický s Lukášem Procházkou kdesi pádlovali na vodáckém kurzu), ale zahanbit jsme se nenechali.

Nerozhodili nás silní soupeři, nelibě vonící ostravský vzduch ani teplo. Mezi děvčaty si nejlépe vedla i přes naše jízlivé vtipy Doubravka „Malá“ Jansová, dokončila na 7. místě. Ještě o jednu příčku výše se mezi chlapci umístil čerstvý maturant Danek Štancl, který tak alespoň částečně odčinil potupu z Pardubic a svým výkonem rozhodil smetánku tohoto sportu. Díky bodům Lukáše Paukerta a Martiny Vaňousové jsme nakonec obsadili solidní 6. místo. Pátým do party byl Johan Skalický, jemuž se tentokrát příliš nedařilo. Vyrážel na trať mezi prvními a místy ve vysoké trávě vyšlapával trasu pro své soupeře.

Týmu patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy. Je to i zásluha trenéra Kamila Koblížka, který úspěšně již několik let vede klub orienťáků v Ústí.

Danek Štancl, Dana Holubářová

15.6.2015, 13:37, 12 obrázků


obrázek 1692 obrázek 1691 obrázek 1690 obrázek 1689
obrázek 1688 obrázek 1687 obrázek 1686 obrázek 1685
obrázek 1684 obrázek 1683 obrázek 1682 obrázek 1681