Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Zahraničí / FRANCIE - Bitche 2010

FRANCIE - Bitche 2010

FRANCIE – Bitche 2010

Na podzim roku 2010 se naše gymnázium již pojedenácté vydalo v rámci výměnného pobytu do malebného městečka Bitche ve francouzském Lotrinsku. Cestou tam jsme se zastavili v německém univerzitním městě Heidelbergu, prohlédli si hrad a směle pokračovali dál. Do cíle jsme dorazili ve večerních hodinách a ihned jsme se rozprchli do rodin našich korespondentů, s nimiž jsme poté strávili celý víkend. Ochutnali jsme plno zdejších specialit jako „raklet“ nebo „šukrut“, samozřejmě výborné francouzské sýry a někteří šťastlivci i víno.

Francouzští přátelé pro nás připravili zajímavý a barvitý program, ve kterém si každý našel to své. Viděli jsme mnoho poutavých míst, od citadely v Bitche, přes nádherné zahrady v Saargueminnes, až po Simserhof, jeden z největších bunkrů Maginotovy linie. Navštívili jsme také překrásné starobylé město Strasbourgh a jeho galerii moderního umění. Poslední den se naskytla možnost nahlédnout do francouzských tříd a zúčastnit se jedné vyučovací hodiny. Bylo zajímavé pozorovat jiný styl výuky, ale zároveň velice obtížné všemu dobře porozumět.

Celý týden se o nás naši francouzští kamarádi moc hezky starali a večer před odjezdem připravili rozlučkovou párty, kde se sešli snad všichni Češi a jejich korespondenti. Tento zájezd byl pro mě velmi zábavný a příjemný. Děkujeme paní profesorce Křížové, díky níž se výměny uskutečňují a ostatním kantorům, kteří nad námi drželi ochrannou ruku po celou dobu naše pobytu ve Francii.

Hana Janyšová, 7.B

17.11.2010, 18:14, 26 obrázků


obrázek 28 obrázek 27 obrázek 26 obrázek 25
obrázek 24 obrázek 23 obrázek 22 obrázek 21
obrázek 20 obrázek 19 obrázek 18 obrázek 17
obrázek 16 obrázek 15 obrázek 14 obrázek 13
obrázek 12 obrázek 11 obrázek 10 obrázek 9
obrázek 8 obrázek 7 obrázek 6 obrázek 5
obrázek 4 obrázek 3