Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Divadlo a sbor / Veselé zrcadlo na Svitavském dýchánku 2016

Veselé zrcadlo na Svitavském dýchánku 2016

Dne 15. 4. jsme se my, prostřední „oddíl“ Veselého zrcadla obohacený o herce z ostatních skupin, vydali do Svitav zahrát porotě a divákům své představení Láskotoč v rámci krajské postupové přehlídky Pardubického kraje.

I přes počáteční kolize v podobě rozpadajícího se xylofonu, Lenky polité šťávou a čekání na minibus na špatné straně gymplu jsme se šťastně dostali na místo, uvařili si kávu a konečně – vběhli na jeviště a s mírnou nervozitou spolehlivě uzamčenou v hlavách odehráli své, pro nás všechny zatím velmi nové a mladé divadlo Láskotoč.

Po skončení bloku, zatímco se Lenka s Jirkou vydali vyslechnout hodnocení porotců, jsme se zúčastnili workshopu, z něhož jsme ovšem kvůli časové tísni museli odejít dříve. Celý páteční výjezd jsme si náležitě vychutnali a užili a domů jsme se vraceli s velmi dobrým pocitem z odvedené práce.

Pozitivní ohlasy se nakonec proměnily v Cenu za tvořivou práci s autentickým tématem a postup na celostátní přehlídku Dětská scéna 2016!

Jak probíhalo naše dobrodružství s Láskotočem, se budete moci dočíst v novém čísle časopisu Gymplák.

Natália Kudrnová, 4.B

V letošním roce jsme se v dramaťáku zaměřili na vztahy a charaktery lidí. A také na téma lásky. Dlouho jsme hledali, jak téma vůbec uchopit. A tak jsme prošli celkem složitou cestou – od hledání dobrých a špatných vlastností lidí, přes téma, jak má vypadat správný kluk či holka, aby byl in až k facebooku a jeho neodolatelným možnostem. Nakonec jsme ale objevili úžasnou báseň J. Kainara – Jan miluje Lenku aneb Řetězec lásky věčné. A ta se stala inspirací naší krátké hříčky.

Už to vypadalo, že letos na žádnou přehlídku nepojedeme. Děvčata byla dost nemocná a nebyl prostor, kdy Láskotoč dokončit. Nevím, co se ale najednou přihodilo – posledních 14 dní před přehlídkou jsme se scházeli skoro každý den, soustředění do večerních hodin a pak…

Postup na celostátní přehlídku Dětská scéna 2016!

Velká gratulace!!!

Lenka Janyšová

26.4.2016, 12:30, 6 obrázků


obrázek 2057 obrázek 2056 obrázek 2055 obrázek 2054
obrázek 2053 obrázek 2052