Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Čistili jsme gympl

Čistili jsme gympl

Střepy, skleněné i plastové láhve, nedopalky, igelitové pytlíky, víčka, krabičky od cigaret a další ještě kurióznější nálezy. Proti tomu hodina a půl práce, pět pytlů, pět párů rukavic, patnáct studentů 4.B, jeden kantor.

Na popud pana prof. Kumpošta, jehož ráno při vyučování tělesné výchovy do očí udeřil děsivý nepořádek v areálu školy, jsme se my, skupina A2 třídy 4.B, rozhodli poskytnout pozemku důkladný jarní úklid.

Od paní školnice jsme vyfasovali rukavice, pytle, koště, lopatu a s elánem se pustili do práce. Čekali jsme pár tašek a plastových obalů od sušenek, ovšem přes víkend si zřejmě někdo užil opravdu divoký večírek. Proč zrovna na hřišti gymnázia, zůstává záhadou. Rozhodně se ale podle všeho nejedná o první ani nijak ojedinělý jev.

Nevidím jediný problém ve vypití si svých pěti flašek Jacka Danielse někde trochu dál od ústavu. Ale skutečně nechápu, co je tak vtipného na rozbíjení těchto lahví o lavičky a obrubu placu pro vrh koulí. Vtipálkům hrozí velmi velká šance pořezání se a zanesení případné rány infekcí, což mi již jako taková zábava nepřijde. A to vůbec nemluvím o našich studentech. Člověk při přebíhání z mety na metu uklouzne a už mu z kolena trčí pěticentimetrový kus skla.

Celou nezvanou skládku jsme zredukovali, sesbírali, zametli a v oněch pytlích nechali u popelnic. Strávili jsme čas na vzduchu a sluníčku, pomohli přírodě i sami sobě. Navíc jsme si celý projekt náležitě užili a můžeme mít ze sebe dobrý pocit.

Nebylo by od věci si čas od času připustit svou vlastní zodpovědnost a místo do trávy odhodit odpad na místo k tomu určené – do koše. Dále by stálo za to zasadit se o zamykání areálu na noc a víkend a z neoprávněného vstupu učinit problém. Možná by si případní oslavenci předem rozmysleli, kde svou party uskuteční. O sportovní vyžití městskou omladinu rozhodně nepřipravíme, sportovní hřiště jsou dnes v našem městě na každém kroku, nejbližší tři sta metrů od gymplu na Hečmandě.

Tak tedy, uvědomte si prosím, že svým bezohledným chováním můžete někomu ublížit, ať se jedná o člověka, či přírodu.

Natália Kudrnová, 4.B

17.5.2016, 8:07, 19 obrázků


obrázek 2100 obrázek 2099 obrázek 2098 obrázek 2097
obrázek 2096 obrázek 2095 obrázek 2094 obrázek 2093
obrázek 2092 obrázek 2091 obrázek 2090 obrázek 2089
obrázek 2088 obrázek 2087 obrázek 2086 obrázek 2085
obrázek 2084 obrázek 2083 obrázek 2082