Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Akademický portál SoftwareONE

Akademický portál SoftwareONE

I v tomto roce je stále spuštěn Akademický portál SoftawareONE, na jehož základě mají všichni žáci a studenti škol zřizovaných Pardubickým krajem možnost bezplatné legální instalace některých SW produktů.

Aktuálně dostupné produkty

Naši žáci nyní mohou čerpat benefity Smlouvy EES pro školská zařízení Pardubického kraje na adrese https://academic.softwareone.com/PKStudenti. Po registraci na portálu si mohou vybrat z následujících produktů:

• Office 356 Pro Plus • Windows 10 Education

Ověření přístupu na portál

Žáci či studenti se budou na portálu pro studenty ověřovat prostřednictvím tzv. tokenu (nákupního kódu), který vyprší 30. 9. 2017 – poté nám bude vygenerován token nový. Token vám sdělí váš vyučující IKT. Přihlašujte se pod vašim skutečným jménem, oprávněnost užívání bude průběžně kontrolována.

Produkty / služby k čerpání

Office 365 Pro Plus se poskytuje ve formě ročního předplatného – žáci či studenti tedy získávají na Akademickém portálu SoftwareONE právě jednoleté předplatné (až na 5 svých zařízení). Předplatné se bude pravidelně prodlužovat po dobu platnosti Smlouvy EES, tj. nejméně do 30. 9. 2018.

Vzhledem k tomu, že prostřednictvím Smlouvy EES licencujeme také upgrade operačního systému Windows 10 Education, mohou si tento operační systém žáci či studenti zdarma nainstalovat a používat ho legálně nejen po dobu svého studia, ale i následně po jeho ukončení.

Návod na instalaci

Podrobný návod na stažení naleznete po přihlášení ke školní síti: T:\SoftwareOne, případně na webových stránkách školy.

V případě jakýchkoliv dotazů mě můžete kontaktovat.

Hana Blaško

7.11.2016, 11:16, 1 soubor

Soubory ke stažení

Jak na Software One.pdf3707.2 kB936 stažení