Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Škola / Bufet znovu otvírá!!!

Bufet znovu otvírá!!!

Od pondělí 9. ledna je znovu otevřen školní bufet. Provozuje ho Jednota bratrská v Ústí nad Orlicí. Sortiment bufetu se značně změnil, aby vyhovoval náročným normám nastaveným Ministerstvem školství. Na pultu zůstávají minerálky a stoprocentní džusy, přibylo mléko a jogurtové nápoje. Dále nabízíme čerstvé pečivo z Pekárny Letohrad, ovšem pouze část jejich nabídky. Nově u nás najdete jogurty, pudinky a termixy. Po zkušenostech ze ZŠ Komenského budeme připravovat v úterý a pátek obložené housky (sýr, salát, paprika, šunka). Zatímco se učíte budeme pro vás zapékat tousty (sýr, šunka, pesto). V bufetu si navíc můžete koupit i pravítka, úhloměry, sešity, pera, gumy, tužky, nůžky, kružítko apod. V lednu a únoru se o vás bude starat především naše slovinská dobrovolnice Sabina, se kterou si můžete trénovat němčinu, angličtinu, slovinštinu a docela dobře i češtinu.

Nemáme přesný odhad, jaké zboží a v jakém množství bude třeba naskladňovat, takže ne vždy budou vaše oblíbené produkty k mání, prosím, buďte trpěliví a nebojte se experimentovat – vyzkoušet nové chuti a vůně. I my budeme experimentovat – prodávající se mohou střídat, sortiment se měnit a mohou se měnit i ceny (většinou směrem nahoru samozřejmě), protože nás na jaře čeká zavedení pokladny s EET a s tím spojené náklady.

Na facebooku jsme otevřeli novou stránku, můžete sledovat co je nového a napsat nám své nápady a připomínky.

Otevírací doba bude experimentálně 7.30 – 11 hodin. Ze zisku z bufetu budeme podporovat naše neziskové aktivity v Ústí nad Orlicí: Rodinné centrum Srdíčko, Nízkoprahový klub Kamin, Klub deskových her, přednáškovou činnost, výtvarné dílny, dětské tábory a práci s odsouzenými.

Ať vám s námi zdravě chutná.

Dan Dostrašil, správce sboru Jednoty bratrské v Ústí n. O.

7.1.2017, 19:25