Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Studenti z anglického Oundle navštívili Ústí nad Orlicí

Studenti z anglického Oundle navštívili Ústí nad Orlicí

12. února 2007 přijela skupina studentů ze střední školy Prince William School v Oundle na týdenní návštěvu do Ústí nad Orlicí. Oplácela nám tak náš pobyt v Anglii, který se uskutečnil v září 2006. Celý den přes svým příjezdem prožili v Praze prohlídkou nejdůležitějších pamětihodností.

Angličtí studenti, kteří sem jezdívají každý druhý rok, mívají podobný program. Jeden den tráví ve škole a učí studenty nižšího gymnázia různé hry, druhý den lyžují v Říčkách, sportují ve škole a navštíví i mateřskou školku Na Výsluní.

Letos jsme program nově obohatili o exkurzi do Karosy-Iveco ve Vysokém Mýtě a o detailní prohlídku moderního zimního stadionu v Pardubicích od šaten v přízemí až po VIP star boxy pod střechou. Inovovaný program se všem velmi líbil, hlavně chlapcům, kteří byli tentokrát v početní převaze. Výroba autobusů i prohlídka stadionu s veškerým zázemím byly velmi zajímavé a atraktivní.

Sobotní a nedělní program v rodinách nabízel výlety do okolí, zaplavání si v krytém bazénu, návštěvu hokejového zápasu a večírek na rozloučenou v bowlingovém centru.

Byl to vydařený týden, plný aktivity, sportovního vyžití, smíchu a dobré pohody. Všude zněla angličtina a naši studenti si dokazovali, že i s rodilými mluvčími se dokáží domluvit.

Maria Kuběnková

15.2.2007, 12:08