Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Školní akce / Jak 4.B navštívila velikonoční Prahu…

Jak 4.B navštívila velikonoční Prahu…

V úterý 4. 4. 2017 se naše třída 4.B vydala do Prahy na prohlídku Královské cesty a Pražského hradu v doprovodu naší paní třídní učitelky Šmétkové a pana učitele Kaššeho. Brzy ráno jsme se sešli před nádražím a vyrazili vlakem na exkurzi.

Pojali jsme to velmi sportovně. Za celý den jsme ušli přes deset kilometrů a úspěšně se vyhnuli městské hromadné dopravě. Naši třídní výpravu jsme zahájili u Prašné brány.

Poté jsme pokračovali přes Staroměstské náměstí, Karlův most a cestu jsme zakončili návštěvou Pražského hradu, kde nás překvapila dlouhá fronta čekajících návštěvníků. Čas jsme si krátili fotografováním s hradní stráží a užíváním si výhledu, který nám Hradčanské náměstí poskytovalo. Před samotným vchodem na nádvoří nás neminula ani kontrola, která spočívala v projdutí bezpečnostními rámy, které zajišťovaly, že do budovy Pražského hradu není možné pronést zbraň. Na nádvoří jsme strávili dlouhou chvíli čekáním na zakoupení zlevněných vstupenek, na něž bylo potřeba prokázat, že jsme opravdu žáci devátých tříd (v Praze kdovíproč neznají pojem osmiletá gymnázia a kvarta). Nakonec jsme se úspěšně probojovali dovnitř budovy. Zde nás mimo jiné čekala i rozsáhlá a zajímavá expozice Příběh Pražského hradu.

Poté, co jsme si vše důkladně prohlédli, jsme se vydali zpět do centra, kde jsme dostali půlhodinový rozchod u „mekáče“, ale velikost fronty uvnitř bohužel přesahovala náš časový limit, a tak jsme se mnozí museli obejít bez fast foodu. Naštěstí zrovna probíhaly velikonoční trhy, které jsme si mohli v klidu projít a ochutnat spoustu specialit, které zde byly k dostání. Velice unavení celodenní chůzí jsme se vydali k nádraží.

Celý náš výlet doplňoval výtečný výklad pana Kašše, díky němuž jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o Praze.

Výlet jsme si moc užili, počasí nám přálo a určitě se budeme těšit na další.

Hana Čáslavková, Magdalena Hejlová, Eliška Provazníková

6.4.2017, 22:24, 8 obrázků


obrázek 2505 obrázek 2504 obrázek 2503 obrázek 2502
obrázek 2501 obrázek 2500 obrázek 2499 obrázek 2498