Gymnázium Ústí nad Orlicí / Příspěvky / Projekty / AFS programy

AFS programy

Naše gymnázium je účastníkem hostitelského programu AFS. Ve školním roce 2014/2015 byl mezi našimi studenty Onurcan Onurlu z Turecka.

Onurcan je osmnáctiletý student. Od září 2014 pobývá v hostitelské rodině v Ústí nad Orlicí a je studentem ústeckého gymnázia ve třídě 6.B. V Turecku žije se svými rodiči a psem v menším městě Eskisehir. Má také staršího bratra (23), ten ale již studuje na univerzitě a žije mimo domov.

Onurcan je klidný, veselý, komunikativní a přátelský hoch. Jeho velkým zájmem je hudba. Hrál na kytaru v kapele. Ze sportů rád plave, doma se rád podívá na seriál nebo film. Moc rád cestuje.

Ve škole je dobrý student, připravuje se na vstup na universitu, chtěl by se stát inženýrem či lékařem, zatím není pevně o své budoucnosti rozhodnutý. Anglicky se učí 12 let, mluví dobře. Již má i základy češtiny.

Další informace o hoštění zahraničního studenta a organizaci AFS Mezikulturní programy:

Hostitelská rodina nezištně poskytuje studentovi zázemí své rodiny, tzn. ubytování (student nemusí mít vlastní pokoj) a stravu (včetně obědů ve škole) a přijímá studenta za člena rodiny.

Většina studentů přijíždí do ČR na jeden školní rok. Do České republiky přicházejí s touhou po poznání nové kultury, měli by se zde naučit česky, něco o české kultuře a lidech a stanou se novým členem své hostitelské rodiny. Hostitelská rodina naopak získává hoštěním nového syna či dceru, spoustu nových zážitků a zkušeností, poznání cizí kultury a mnoho dalšího.

Zkušenost hostitelských rodin:

Ze zkušeností hostitelských rodin vyplývá, že přítomnost zahraničního studenta přináší nové zážitky, nové zkušenosti a informace o zvycích a tradicích v jiných zemích a v neposlední řadě napomáhá i odbourávání jazykových bariér. Hoštění studenta je přínosem nejen pro rodiče, kteří mají šanci nahlédnout chování svých dětí z jiného úhlu pohledu, ale i pro děti, které zpravidla zlepší své sociální schopnosti a vnímavost k jiným kulturám a odlišnostem obecně.

Podrobné informace v připojených souborech, popř. na webových stánkách organizace AFS.

Soubory ke stažení

AFS Příručka pro školy.pdf781.9 kB2034 stažení
AFS Zahraniční student ve škole.pdf422.1 kB1789 stažení